HELFENDE HÄNDE Janovice 2012

01.09.2012 08:30

Bezmála 350 hasičů z Čech a Bavorska se v sobotu 1. září zúčastnilo hasičského cvičení HELFENDE HÄNDE, které se konalo v bývalém vojenském prostoru v Janovicích nad Úhlavou. Jeho námětem byla hromadná dopravní nehoda traktoru, nákladních a osobních vozidel, z nichž jedno začalo hořet a několik se jich převrátilo na střechu. V odpolední části cvičení pak byly námětem výbuch v kotelně, výbuch v patře obytného domu při dětské oslavě, požár v motorovém prostoru automobilu a havárie plynovodu. Velmi reálné cvičení, na jehož přípravě se podle organizátorů podílelo na 450 lidí, bylo všemi hasiči pozitivně hodnoceno, velkým problémem byla jazyková bariéra a neznalost označení jednotlivých funkcí německých hasičů.

I když cvičení bylo přístupné veřejnosti, moc návštěvníků nedorazilo, neboť o cvičení informoval pouze Městský úřad Janovice a server POŽÁRY.cz. Bezděkovská dobrovolná jednotka se cvičení nezúčastnila.